خواص

طریقه مصرف روغن آرگان برای ریزش مو

روغن و دانه‌ی آرگان

هر یک از ما، در مواجهه با اولین نشانه‌های ریزش مو روی بالش یا در برس مویمان، در ابتدا شروع به انکار می‌کنیم؛ «موهای من اصلا نمی‌ریخت!». اما همینطور که تعداد تارهای موی ریخته شده افزایش پیدا می‌کنند، بلاخره با حقیقت روبرو می‌شویم و به فکر چاره می‌افتیم. روغن آرگان، یکی از سلاح‌های طبیعی قابل استفاده برای مبارزه با ریزش مو است که می‌تواند به سلامت مو و پوست سر کمک کرده و رشد موهای آقایان و خانم‌ها را تقویت نماید. یکی از روش‌های درمانی ساده اعمال این روغن، سه بار در هفته است که می‌تواند ریزش موی شما را کاهش دهد. در این مطلب، طریقه مصرف روغن آرگان برای ریزش مو را به شما خواهیم گفت.

طریقه مصرف روغن آرگان برای ریزش مو

لایه‌برداری پوست سر

پیش از استفاده از روغن آرگان، توصیه می‌شود پوست سر را برای رفع انسداد فولیکول‌های مو لایه برداری کنید تا روغن آرگان بتواند به عمق نفوذ کند و کار خود را انجام دهد. از یک محصول لایه‌بردار مخصوص پوست سر استفاده کنید تا منافذ پوست سر شما را از محصولات آرایشی و بهداشتی، چربی‌‌ پوست سر و … پاک کند. برای اینکار، از دستور‌العمل تهیه شده توسط تولید کننده محصول استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از روش‌های طبیعی برای اینکار سود ببرید.

 

روغن آرگان

روغن آرگان را اعمال کنید

نوک انگشتان خود را به روغن آرگان آغشته کنید و پوست سرتان را طی حرکاتی دورانی ماساژ دهید. از خط رویش مو در جلوی سر شروع کنید و به سمت تاج سر، طرفین سر و پشت سر حرکت نمایید. ماساژ سر با روغن آرگان را به مدت 15 دقیق ادامه دهید تا روغن سطح پوست را بپوشاند و به آن نفوذ کند. این کار جریان خون در پوست سر و فولیکول‌ها را تحریک می‌کند. این روش درمان را سه بار در هفته تکرار کنید تا ریزش موهایتان به تدریج متوقف شود و به رشد مجدد موها کمک شود. پس از ماساژ مو با روغن آرگان، می‌توانید با موها به صورت عادی و طبق روتین همیشگی خود رفتار کنید.

مقاله پیشنهادی:  آیا اسطوخودوس آرامش بخش است؟

روغن آرگان برای پوست و مو

درحالیکه ممکن است هنوز ریزش مو گریبانگیر شما نشده باشد، برخی شرایط پوستی هستند که می‌توانند در نهایت منجر به ریزش مو گردند و روغن درمانی آرگان می‌توان با درمان این شرایط، از ریزش موهای شما در آینده جلوگیری نماید. درماتیت، پسوریازیس، شوره سر، خشکی پوست سر یا سبوره (پوست سر بیش از حد چرب) همگی می‌توانند موجب خارش، سوزش و پوسته پوسته شدن پوست سر و در نهایت انسداد فولیکول‌های مو و ریزش مو شوند.

از روغن آرگان برای درمان این مشکلات پوستی پیش‌زمینه‌ای و پیشگیری از ریزش مو استفاده کنید. در اینجا نیز با لایه‌برداری پوست سر شروع کنید تا انسداد فولیکول‌های مو رفع شود. سپس چند قطره روغن آرگان را به مدت 10 دقیقه، 2 تا 3 بار در هفته روی پوست سر ماساژ دهید. درمان پوست سر را تا زمانی که این علائم رفع نشده‌اند ادامه دهید، سپس در هفته یکبار این روش را اجرا کنید تا سلامت پوست سر و موها حفظ شود.

 

روغن آرگان

قیمت روغن آرگان برای مو ← روغن آرگان اصل 30 سی سی

سخن پایانی

خواص روغن آرگان برای موها، غیر قابل انکار است. اما برای رسیدن به نتیجه‌ی مورد نظر، لازم است اطمینان حاصل کنید که روغن مورد استفاده‌ی شما اصل است. به همین منظور توصیه می‌کنیم مطلبی « تشخیص روغن آرگان اصل و تقلبی» را در این رابطه مطالعه فرمایید. در صورتی که تا به حال از روغن آرگان استفاده کرده‌اید، ارزیابی خود را از این تجربه با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.