مقالات

تاثیر داروهای گیاهی در درمان بیماری کرونا

تاثیر داروهای گیاهی در درمان بیماری کرونا

تاثیر داروهای گیاهی در درمان بیماری کرونا

این روزها ویروس ناشناخته کرونا همه را درگیر حود کرده و در این میان هر روزه دارویی به لیست های جهانی داروهای درمان کرونا اضافه می شود همین طور طب سنتی ایرانی نیز در میان همه این پروتکل ها توانسته مجوز بگیرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو چندی پیش در مورد تاثیر داروهای گیاهی که وزارت بهداشت آنها را برای درمان کرونا تایید نموده اعلام کرد : برخی از داروهای گیاهی باعث کاهش مدت زمان بستری و برخی از آنها باعث اکسیژن رسانی بیشتر و تعدادی هم به بهبود علائم بیماری کرونا از جمله سرفه کمک می کنند ولی بید این را بدانیم که هیچ کدام از این داروها برای درمانمستقیم این بیماری به کار نمی روند و نمی توانند در درمان مستقیم نقشی داشته باشند .

دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، درباره چهار داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، این چهار دارو در درمان کمکی مبتلایان به بیماری کرونا اثرگذار بوده‌‌اند و مجوز تولید خود را اخذ کرده‌‌اند و در زمان حاضر نیز در کشور تولید و بعضاً توزیع می‌‌شوند.

دکتر کیانوش جهانپور

برای خرید اینترنتی گیاهان دارویی اصل و با کیفیت به وب سایت هفت پر مراجعه نمایید.

داروهای گیاهی باعث تقویت ایمنی بدن می‌شود.

همان طور که همه می دانیم یکی از موارد بسیار تاثیر گذار در بیماری کرونا سیستم ایمنی بدن می باشد . این روزها ثابت شده است که متاسفانه بیماری کرونا در بدن هایی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند وخیم تر شده و گاها حتی منجر به فوت این افراد می شود .

دکتر محمد فصیحی پزشک متخصص عفونی و متخصص طب سنتی در باره تغییر رفتار ویروس کرونا در شرایط و فصول مختلف اعلام کرد که این ویروس می تواند در فصل بهار شبیه به بیماری کاوازاکی که نوعی بیماری پوستی است خودش را نشان دهد و همان طور که ما اعلام کردیم جای نگرانی وجود نداشت زیرا ویروس همان ویروس است و با تغییر فصل غلائم جدیدی از خود نشان داده است .

ایشان اضافه کردند :جالب است بدانید طبق نظریه طب سنتی بیماری در فصل‌های مختلف تغییر حالت می‌دهد مثلا آبله مرغان در بهار که دارای مزاج گرم و‌تر است و در کودکان که دارای مزاج گرم و‌تر هستند، بروز می‌کند، اما همین بیماری به اسم زُنا در بزرگسالان و در فصل پاییز بوجود می‌آید که مزاج فصل، سرد و خشک است و افراد مسن نیز دارای مزاج سرد و خشک هستند.

تاثیر مصرف زنجبیل در درمان بیماری کرونا

زنجبیل

یکی از گیاهان مفید در درمان سرماخوردگی زنجبیل اس، پس زنجبیل می تواند در درمان بیماری کرونا نیز تاثیر گذار باشد.

از آنجا که مزاج این ویروس سرد است، برای درمان بیماران کرونایی از “زنجبیل” استفاده کردیم و تحقیقات علمی بسیار زیادی درباره این گیاه انجام شده است.

فصیحی دستجردی افزود: خواص زنجبیل در درمان بیماری‌های ریوی است؛ به همین دلیل است که از گیاهان دیگری که مزاج گرم دارند استفاده نشده است؛ اثربخشی زنجبیل خارج از اثربخشی مزاجی آن است .حال اگر بیماری با استفاده اززنجبیل دچار خارش شود می تواند با عرق شاهتره کمی مزاج خود را تعدیل کند.

این متخصص عفونی تصریح کرد: در درمان کرونا مصرف زنجبیل به‌صورت حب صورت میگیرد، زیرا دمنوش زنجبیل می تواند حساسیت ایجاد ‌کند؛ خصوصا در تابستان که تشدید هم می‌شود.

همانطور که ثابت شده است داروهای گیاهی باعث درمان قطعی کرونا نمی شود ولی می تواند در بهبود بیماری نقش به سزایی داشته باشد، با مطالعه محصولات گیاهی هفت پر و خواص آن ها می توانید در بیماری ها و درمان آنها سرعت روند بهبودی خود را افزایش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.