معرفی برند

بهترین مارک پماد آنتی هموروئيد

بهترین مارک پماد آنتی هموروئيد

هموروئید یا همان بواسیر غده یا تود‌ه‌ای از بافت داخل مقعد است که شامل رگ‌های خونی متورم می‌شود. هرگونه افزایش فشار در شکم می‌تواند بواسیر ایجاد کند؛ مثل بارداری، یبوست، چاقی، دور‌ه‌های اسهال مکرر و .. .بواسیر دو نوع است: داخلی و خارجی. عموما برای درمان بواسیر خارجی از پماد‌های موضعی جهت تسکین درد و خارش استفاده می‌گردد که ما در این مطلب به معرفی بهترین مارک پماد آنتی هموروئيد پرداخته‌ایم.

انواع پماد آنتی هموروئيد

  1. پماد هیدروکورتیزون رکتال

این یک داروی استروئيدی است که جهت کاهش التهاب در بدن استفاده می‌شود و به شکل پماد یا شیاف رکتال در دسترس است. رکتال هیدروکورتیزون برای درمان خارش یا تورم ناشی از بواسیر یا سیار شرایط التهابی روده یا مقعد به کار می‌رود.

  1. پماد آنتی هموروئيد آنوسول

در صورتی که تورم ناشی از بوسیر شدید باشد، پمادهای حاوی کورتیکواستروئيد تجویز می‌شوند. پماد آنتی هموروئيد آنوسول نیز از این جهت می‌تواند به کاهش التهاب، درد و خارش کمک کند. آنوسول را می‌توان بدون نسخه نیز از داروخانه‌ها دریافت کرد.

  1. لیدوکائين

پماد لیدوکائین یک ماده بی‌حسی موضعی است که با مسدود کردن سیگنال‌های عسبی در بدن کار می‌کند. استفاده از پماد موضعی لیدوکائين می‌تواند به کاهش درد یا ناراحتی ناشی از بواسیر کمک کند.

  1. پماد هموروئيد روجا

پماد آنتی هموروئيد روجا، حاوی ترکیباتی است که به درمان بواسیر داخلی و خارجی هر دو کمک می‌کند.

پماد هموروئید روجا

خرید و اطلاع از قیمت پماد هموروئيد روجا 

  1. ژل گزیلوکائين

ژل گزیلوکائین از دیگر داروهای موضعی آنتی هموروئيد است که همچنین برای زنان باردار نیز توصیه می‌شود.

  1. پماد نیتروگلیسیرین

از دارویهای حاوی نیتریک اکسید است که به عنوان گشاد‌کننده‌ی رگ‌ها عمل می‌کند و در نتیجه با افزایش گردش خون، روند بهبودی و جذب سایر داروها را تسریع می‌بخشد.

  1. پماد اپیروئيد

این پماد آنتی هموروئيد، در ابتدای ابتلا به بواسیر تجویز می‌شود و معمولا باید حداکثر تا  روز جهت تسکین التهاب و درد به کار رود. در صورت عدم بهبودی، می‌توان از داروهای قوی‌تر استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی:  تشخیص روغن آرگان اصل و تقلبی

سخن پایانی

هموروئيد بیماری خطرناکی نیست، اما اگر درمان نشود با درد موجب ناراحتی شما می‌شوند. در صورتی که در طول بارداری به بواسیر مبتلا شده‌اید، عموما این مشکل پس از زایمان از بین می‌رود اما برای تسکین ناراحتی حتما به پزشک مراجعه کنید. در مواردی که بواسیر با دارو درمان نمی‌شود، عموما پزشکان جراحی را توصیه می‌کنند. آیا شما تخصص یا تجربه‌ای در این زمینه دارید؟ از دیدگاه شما بهترین مارک پماد آنتی هموروئید کدام است؟

برگرفته از:  drugs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.