خواص

بالنگو در شیردهی + سوالات متداول

بالنگو در شیردهی + سوالات متداول

تغذیه‌ی نوزاد با شیرمادر، اهمیت بسیار بالایی دارد و کودک در دورانی که تنها از شیر تغذیه می‌کند، تمامی مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز خود را از همین طریق دریافت می‌کند. مادران نیز در طول دوره‌ی شیردهی نیاز به مصرف کالری، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین‌های بیشتری دارند. همچنین لازم است موادی را جهت افزایش ترشح شیر مصرف کنند. به گفته‌ی اطباء سنتی و براساس باور عامه، بالنگو در شیردهی می‌تواند تاثیر مثبتی بر این روند داشته باشد.

خواص بالنگو در شیردهی

عوامل زیادی در افزایش شیر مادر تاثیرگذار هستند و در این رابطه داروهای گیاهی و شیمایی بسیاری نیز وجود دارند. یکی از اصلی‌ترین روش‌های افزایش شیر مادر، شیردهی است. در اثر مکیدن نوک پستان توسط نوزاد، ترشح هورمون پرولاکتین تحریک شده و در نتیجه شیر بیشتری در بدن مادر تولید می‌شود. همچنین براساس تجربه‌ی برخی و همچنین طب سنتی، گفته می‌شود گیاه بالنگو در شیردهی نیز می‌تواند موثر واقع شود. اگرچه هیچگونه تحقیق علمی از این ادعا پشتیبانی نمی‌کند و توصیه می‌شود حتما پیش از مصرف آن به منظور درمان، در طول دوره‌ی شیردهی و بارداری، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

بالنگو

اطلاع از قیمت و خرید ← خرید بالنگو بسته‌ی ۱۰۰ گرمی

سوالات متداول در رابطه با افزایش شیر مادر

  1. چگونه می‌توان از کفایت شیر برای نوزاد اطمینان حاصل کرد؟

یکی از مهم‌ترین نشانگرهای کافی بودن شیر شما برای نوزادتان، دفع ادرار کودک است. اگر کودک شما به اندازه‌ی کافی شیر بخورد، باید روزانه هفت تا هشت پوشک استفاده کند.

  1. چگونه می‌توانم شیرم را افزایش دهم؟

درصورتی که شیر شما بدون دلیل و به طرز غیرعادی کم است، حتما به پزشک مراجعه کنید. اما به طور کلی روش‌هایی برای افزایش شیر مادر وجود دارد. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، آن است که هرچه بیشتر شیر بدهید، ترشح شیرتان نیز افزایش می‌یابد. همچنین اتخاذ یک رژیم غذایی سالم و استراحت کافی نیز بسیار حائز اهمیت است.

  1. در دوران شیردهی چه بخورم؟

مصرف مایعات و داشتن یک رژیم غذایی متنوع در طول شیردهی بسیار اهمیت دارد. همچنین از مصرف مواد غذایی نفاخ یا موادی که بوی زیادی دارند، اجتناب کنید.

مقاله پیشنهادی:  عرق کاسنی برای چی خوبه

جمع بندی

مصرف بالنگو در شیردهی، توسط برخی متخصصین طب سنتی توصیه می‌شود، اما از آنجا که این ادعا هیچگونه پشتوانه‌ی علمی ندارد، بهتر است قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید. اما ذکر این نکته ضروری است که بالنگو دارای خواص زیادی از جمله کاهش کلسترول و چربی خون است و مصرف ان زیر نظر پزشک مفید خواهد بود. تجربه‌ی شما در این رابطه چیست؟ آیا تا به حال با مصرف بالنگو، موفق به افزایش شیر خود شده‌اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.